Anasayfa gelbaba Kategoriler

Hastane

Başlıca Hastane markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Amerikan Hastanesi (Bodrum) yorumları

Amerikan Hastanesi (Bodrum)

Yorumlar (2)

Ankara Şehir Hastanesi yorumları

Ankara Şehir Hastanesi

Yorumlar (2)

Balıkesir Devlet Hastanesi yorumları

Balıkesir Devlet Hastanesi

Yorumlar (2)

Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi yorumları

Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi

Yorumlar (2)

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi yorumları

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

Yorumlar (2)

Kartal Koşuyolu Eğitim Ve Araştırma Hastanesi yorumları

Kartal Koşuyolu Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Yorumlar (2)

Kent Hastanesi yorumları

Kent Hastanesi

Yorumlar (2)

Manisa Şehir Hastanesi yorumları

Manisa Şehir Hastanesi

Yorumlar (2)

Özel Ankara Umut Hastanesi yorumları

Özel Ankara Umut Hastanesi

Yorumlar (2)

Özel Keçiören Hastanesi yorumları

Özel Keçiören Hastanesi

Yorumlar (2)

Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi yorumları

Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Yorumlar (2)

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi yorumları

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi

Yorumlar (2)

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi yorumları

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Yorumlar (2)

Avrupa Şafak Hastanesi yorumları

Avrupa Şafak Hastanesi

Yorumlar (1)

Ege Üniversitesi Hastanesi yorumları

Ege Üniversitesi Hastanesi

Yorumlar (1)

Özel Adatıp Hastanesi yorumları

Özel Adatıp Hastanesi

Yorumlar (1)

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi yorumları

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi

Yorumlar (1)

29 Mayıs Devlet Hastanesi yorumları

29 Mayıs Devlet Hastanesi

Yorumlar (0)

75. Yıl Devlet Hastanesi yorumları

75. Yıl Devlet Hastanesi

Yorumlar (0)

75.Yıl Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi (Ankara) yorumları

75.Yıl Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi (Ankara)

Yorumlar (0)

A Hastanesi yorumları

A Hastanesi

Yorumlar (0)

Abana Devlet Hastanesi yorumları

Abana Devlet Hastanesi

Yorumlar (0)

Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi yorumları

Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi

Yorumlar (0)

Acıbadem Hastanesi yorumları

Acıbadem Hastanesi

Yorumlar (0)

Ada Hastanesi yorumları

Ada Hastanesi

Yorumlar (0)

Hastane Hakkında

Hastane kültürümüzdeki eski adıyla Darüşşifa insanlara sağlık hizmeti veren ve bu anlamda sağlığını kaybeden kişileri yatarak ya da ayakta tedavi eden kuruluşların genel adıdır. Geçmişte gönüllüler tarafından ve dini yapıların organizasyonları tarafından verilen hastane hizmetleri modern tıp dünyasında doktorlar, cerrahlar, hemşireler, eczacılar ve daha pek çok sağlık personeli tarafından verilmektedir. Hastaları tedavi etmenin ve hastalıkların önüne geçmenin toplu halde yaşamanın bir gerekliliği olduğunu çok önceleri çözen insanoğlu, hayatın her döneminde tedbirler almış ve çalışmalar yapmıştır. Sağlıklı bireylerin, sağlıklı toplumu oluşturduğu modern dünyada, toplum sağlığını etkileyecek her türlü hastalığın ancak etkim bir sağlık sistemi ile durdurulabilmesi mümkündür. Hastane polikliniklerinde hastalığın insan vücudundaki yeri itibariyle bölgesel tedavi imkanı doğmaktadır. Polikliniklerdeki tedavi ve doktor kalitesi devlet hastanesi ya da özel hastane fark etmeksizin pek çok kişi tarafından tercih nedeni olmaktadır. Hastanelerin önemi toplum nezdinde dile yerleşen ve ''Allah düşürmesin, eksikliğini de göstermesin'' şeklinde kalıplaşmıştır.

Hastane Çeşitleri Nelerdir?

Hastaneler hizmet türlerine göre çeşitlere ayrılmaktadır, çünkü her hastane her hastaya uygun tedaviyi uygulayabilecek şekilde çözümler sunamamakta ve tasarlanmamaktadır. Ülkemizde hastaneler hizmet türlerine göre üçe ayrılmaktadır. Genel hastaneler; özel dal hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri. Genel hastanelerde tüm acil vakalara müdahale eden, bünyesindeki birimlerde uzman doktor kadrosu bulunduran, cerrahi müdahale yapabilen ve bu müdahaleler için gerekli ekipmanlara sahip olan hastanelerdir. Özel dal hastaneleri; belli hastalıkları olan, yaş gruplarına göre hizmet edebilen, organ ve nakil üzerine uzmanlaşmış hastanelere verilen addır. Kalp ve göğüs hastalıkları hastanesi, kemik hastaneleri bu gruba örnek olarak gösterilebilir. Eğitim hastaneleri; tıp alanında uzman personel yetiştirmek, tüm eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yürütülebildiği, yataklı hasta kapasitesi bulunan ve acil durumlara müdahale edebilirken cerrahi operasyonların da yapıldığı hastanelerdir. Genellikle üniversitelerin tıp bölümü hastaneleri ve araştırma hastaneleri bu alandaki hastanelere girmektedir. Hastaneler mülkiyetlerine göre de farklı kategorilere ayrılmaktadır. Sağlık Bakanlı ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na ait hastaneler, Sosyal Sigortalar Kurumu’na bağlı hastaneler, Kamu İktisadi kuruluşlarına ait hastaneler, Üniversitelere bağlı tıp fakültesi hastaneleri, İl özel idaresi ve belediyelere ait olan hastaneler, Yabancılara, azınlıklara ve derneklere ait hastaneler, Özel teşebbüs hastaneleri. Günümüzde devlet ve özel teşebbüsler ortaklığı ile yap işlet devret mantığıyla inşa edilen şehir hastaneleri de yer almaktadır.

Hastaneden Randevu Alma

MHRS merkezi hekim randevu sistemi sağlık bakanlığına bağlı tüm sağlık kuruluşlarında muayene ve randevu hizmeti sunmak amacıyla geliştirilmiştir. 2010 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren bu randevu sistemi, sağlık hizmeti konusunda alınan randevuların yoğunluğu nedeniyle geliştirilmiştir. MHRS sistemi cep telefonlarından randevu hatırlatma özelliği ile de kullanışlı bir yapıdadır. Sistem üzerinden hızlı randevu, en yakın hastane ve istediğiniz doktoru seçebilme gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Hastane ve Hastane Hizmetleri Hakkında Değerlendirmeler Gelbaba1.com'da

Özel ya da devlet hastaneleri, çeşitli sağlık kuruluşları ve tüm bunların hizmetleri hakkında yapılan değerlendirmeler gelbaba1.com'da. Sizler de şikayetlerinizi gelbaba1.com üzerinden geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.