Anasayfa gelbaba Kategoriler

Hava Ulaşım

Başlıca Hava Ulaşım markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Pegasus yorumları

Pegasus

Yorumlar (18)

Thy yorumları

Thy

Yorumlar (13)

Anadolu Jet yorumları

Anadolu Jet

Yorumlar (1)

Atlasjet yorumları

Atlasjet

Yorumlar (1)

Onur Air yorumları

Onur Air

Yorumlar (1)

Sunexpress yorumları

Sunexpress

Yorumlar (1)

Air Astana yorumları

Air Astana

Yorumlar (0)

Airport Passenger Services (Aps-Spain) yorumları

Airport Passenger Services (Aps-Spain)

Yorumlar (0)

American Airlines yorumları

American Airlines

Yorumlar (0)

Azal Havayolları yorumları

Azal Havayolları

Yorumlar (0)

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı yorumları

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

Yorumlar (0)

Biletbayisi yorumları

Biletbayisi

Yorumlar (0)

Çanakkale Havalimanı yorumları

Çanakkale Havalimanı

Yorumlar (0)

China Southern Airlines yorumları

China Southern Airlines

Yorumlar (0)

Corendon Airlines yorumları

Corendon Airlines

Yorumlar (0)

Dalaman Havalimanı Transfer yorumları

Dalaman Havalimanı Transfer

Yorumlar (0)

Denizli Çardak Havaalanı yorumları

Denizli Çardak Havaalanı

Yorumlar (0)

Erzurum Havalimanı yorumları

Erzurum Havalimanı

Yorumlar (0)

Etihad Havayolları yorumları

Etihad Havayolları

Yorumlar (0)

Gaziantep Havaalanı yorumları

Gaziantep Havaalanı

Yorumlar (0)

Gaziantep Havalimanı yorumları

Gaziantep Havalimanı

Yorumlar (0)

Geziko yorumları

Geziko

Yorumlar (0)

Gözen Havacılık Hizmetleri yorumları

Gözen Havacılık Hizmetleri

Yorumlar (0)

Hava Kent yorumları

Hava Kent

Yorumlar (0)

Havabüs yorumları

Havabüs

Yorumlar (0)

Hava Ulaşımı Hakkında

Birçok insanın kullanmaya korktuğu fakat zamandan tasarruf ettiren havayolu ulaşımından bahsedeceğiz. Genellikle uçaklar ile insan ve yük taşımacılığı yapan ulaşım çeşididir. Diğer ulaşım çeşitlerinden daha masraflı olmasına karşın en hızlı taşıma türüdür. Depolama maliyetlerinin azaltılması da bir avantaj. Özellikle kıtalar arası kargo taşımacılığında epey zaman kazandırdığını söyleyebiliriz. Sürekli gelişen teknoloji sayesinde, günden güne daha konforlu ve daha güvenli seyahat eder hale geldik. Kara yolu ile varması günler sürecek mesafeler artık yarım günden daha kısa sürede kat ediliyor. Bu sayede, kültürlerin birbirleri ile etkileşimi arttı. Ticari açıdan da ciddi ölçüde avantajlar sağlandı. Dünyanın küreselleşme sürecinde en etkin rolü havayolu ulaşımının aldığını söylemek mümkün. Havayolu taşımacılığındaki gelişmeler geçtiğimiz yüzyıldan bu yana belirgin ölçüde gelişti. O zamanlar Amerika kıtasına veya uzak doğuya seyahat etmek zahmetliydi ve çok az insan tarafından havayolu seçeneği tercih edilirdi. Günümüzde ise farklı kıtalara seyahat etmek ve farklı kültürleri tanımak oldukça kolaylaştı. Havayolu taşımacılığı turizm sektörünü bir hayli canlandırdı. Turistik nedenlerle ya da farklı amaçlarla yaklaşık 500 milyon insanın yer değiştirdiğini düşünün. Havayolu ulaşımı kendi içinde dev bir sektör olmakla kalmamış, turizm sektörüne de epey ivme kazandırmıştır. Araştırmalar ortaya koyuyor ki, 1000 kilometreden uzak yerlere giderken havayolu araçları tercih ediliyor. Ülkemizde ilk havayolu ulaşımı küçük pervaneli tek motorlu bir uçakla başlamıştır. 1933’te bu girişimi takiben, Havayolları Devlet İşletmesi kurulur. Çeşitli revizyonlardan sonra 1956 yılında Türk Hava Yolları (THY) adına sahip olur. Havayolu ulaşımı, birçok sektöre yarar sağlarken, kendisi de kendi içinde büyüdükçe istihdam yaratır. Bugün tedavi olmak ya da dünyanın ücra yerlerine ilaç taşımak için daha az çaba harcıyorsak, bunu havayolu taşımacılığına borçluyuz.

Havayolu Taşımacılığı Tercih Etmek

Bazen işimiz gereği bazense bambaşka kültürler keşfetmek için seyahat ediyoruz. Özellikle uzun mesafeler gideceksek havayolu hepimiz için çok avantajlı. Fakat ufak aksaklıklar ve olumsuz deneyimler yaşayabiliyoruz zaman zaman. Müşterilerin istek ve şikayetlerini azami ölçüde dikkate alıp şartlarını iyileştiren havayolu şirketleri şüphesiz tatmin edici yolculuklar vadediyor. Bizler de bu platformu tam bu sebeple geliştirdik. Herkese açık olan bu platformda istek ve eleştirilerinizi belirterek, daha konforlu uçuş deneyimleri kazanabilirsiniz. Havayolu firmaları dışında, uçuşla ilgili yan kollar da mevcut. Yani, bilet almaktan başlayıp gideceğiniz yere varana kadar karşılaşacağınız tüm birimler burada yer alıyor. Kaybolan veya hasar gören bavulunuz, kabin memurlarının size yaklaşımı, kabinin hijyen koşulları dahil pek çok konu için bizimle işbirliği yapabilir, şartları iyileştirmenin bir parçası olabilirsiniz. Mevcut yorumları okuyarak en sağlıklı tercihleri yapabilir, sorunsuz bir uçuş deneyimini garantileyebilirsiniz.

Hava Yolu Firmaları Hakkında

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan hava yolu şirketleri ile artık hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmek mümkün. Çoğalan ve rekabet içerisinde olan hava yolu firmalarının kaliteleri arttıkça fiyatları da buna bağlı olarak düşmekte ve bundan en çok yolcular faydalanmaktadır. Gelbaba ile sizlere  hava yolu firmaları hakkında bilgi verirken sizlerin de değerli deneyimlerinizi bizlere yazmanızı ve böylece daha bilinçli tercihler yapmayı hedefledik. Gelbaba'da Türk Hava Yolları, Atlas Het, Onur Air, Sunexpress, Anadolujet, Pegasus,  Lufthansa, Corendon Airlines, Aegean, American Airlines, Air Canada, Air France  gibi birçok firma hakkında bilgi bulabilirsiniz.