Anasayfa gelbaba Kategoriler

Telekomünikasyon

Başlıca Telekomünikasyon markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Türk Telekom yorumları

Türk Telekom

Yorumlar (90)

Vodafone yorumları

Vodafone

Yorumlar (55)

Turkcell yorumları

Turkcell

Yorumlar (45)

Bimcell yorumları

Bimcell

Yorumlar (2)

Pelicell yorumları

Pelicell

Yorumlar (2)

Pttcell yorumları

Pttcell

Yorumlar (2)

Teknosacell yorumları

Teknosacell

Yorumlar (2)

Paycell yorumları

Paycell

Yorumlar (1)

11877 yorumları

11877

Yorumlar (0)

3K Telekom yorumları

3K Telekom

Yorumlar (0)

4Gnet yorumları

4Gnet

Yorumlar (0)

A Grup Telekom yorumları

A Grup Telekom

Yorumlar (0)

A Wifi yorumları

A Wifi

Yorumlar (0)

Acarsms yorumları

Acarsms

Yorumlar (0)

Adacell yorumları

Adacell

Yorumlar (0)

Ak Gsm yorumları

Ak Gsm

Yorumlar (0)

Ak İletişim yorumları

Ak İletişim

Yorumlar (0)

Aka İletişim yorumları

Aka İletişim

Yorumlar (0)

Akar İletişim (Ordu) yorumları

Akar İletişim (Ordu)

Yorumlar (0)

Akdeniz İletişim yorumları

Akdeniz İletişim

Yorumlar (0)

Alim Gsm yorumları

Alim Gsm

Yorumlar (0)

Alpa Telekomünikasyon yorumları

Alpa Telekomünikasyon

Yorumlar (0)

Amir İletişim yorumları

Amir İletişim

Yorumlar (0)

Anadolu Dijital yorumları

Anadolu Dijital

Yorumlar (0)

Anadolu Net yorumları

Anadolu Net

Yorumlar (0)

Telekomünikasyon Hakkında

Telekomünikasyon sözlük anlamı resim, yazı, simge, haber ya da her çeşit bilginin tel, telefon, radyo, optik ya da başka elektromanyetik sistemlerle iletilmesi, yayımı ve alınması şeklindedir. Telekomünikasyon iki ya da daha fazla kişinin çeşitli teknolojileri kullanarak haberleşmesi ve bilgi alışverişinde bulunması olarak da tanımlanabilir. Bilgi alışverişinin her geçen zaman dilimi sürecinde ne kadar önem kazandığı su götürmez bir gerçektir. Telekomünikasyon teknolojisinin ve cihazlarının gelişimi ile elektriksel kablolar veya elektromanyetik radyasyon yöntemiyle bu bilgi akışı sağlanabilmektedir.

Telekomünikasyon Şirketleri Hakkında

Telekomünikasyon sektörü küresel ölçekte pek çok şirketin yer aldığı dünyanın en önemli iş kollarındandır. Telefon ve internet üzerinden kurulan iletişim ağı ve yöntemleri günümüzün en yaygın seçenekleri arasındadır. Televizyon, radyo, fax, telgraf gibi alternatif ve çeşitli kullanım alanlarına sahip iletişim yöntemleri de mevcuttur. Telekomünikasyon sektöründe yer alan şirketlerin kurmuş oldukları altyapılar sayesinde dünyanın herhangi bir noktasında kısa süreler içerisinde verilerin, bilgilerin, dataların gönderilmesi mümkün olmaktadır. Sektörde yer alan ve hacim olarak en büyük telekomünikasyon şirketleri kablosuz operatörler (cep telefonu operatörleri), uydu şirketleri, kablo şirketleri ve internet servis sağlayıcılarıdır. İletişimin günlerce sürdüğü telgraf sistemleri, evleri, iş yerlerini birbirine bağlayan fiziksel kablo ağı gerektiren haberleşme yöntemleri, yerini büyük ölçüde mobil iletişim çözümlerine ve kablosuz veri aktarımını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebildiğimiz internet altyapısına bırakmaktadır. Telekomünikasyon sektöründeki en büyük gelişme alanı kablosuz iletişim alanıdır çünkü mobil cihazların (telefon, tablet, laptop) sayısının artması bu kulvardaki teknolojik gelişmelerin hızlanmasını sağlamıştır.

Telekomünikasyon Araçları Nelerdir?

Telekomünikasyon tarihsel açıdan en ilkel yöntemlerle kurulan ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren bir teknolojik sistemdir. Radyo, telgraf, telefon, televizyon, bilgisayar ve internet belirli bir alt yapı yatırımı ve teknoloji gerektiren cihazlarla hayatımızdaki yerini almıştır. Bu gün en çok kullandığımız iletişim aracı şüphesiz ki cep telefonlarıdır. Cep telefonları aracılığı ile hem kablosuz telefon hizmetinden hem de internet hizmetinden tek bir cihaz ile faydalanılmaktadır. Bilgisayar, tablet gibi internet bağlantısı ile bir haberleşme cihazı haline gelen cihazlarla veri gönderimi ve alımı internet bağlantı hızına da bağlı olarak saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir.

Telekomünikasyon Seçenekleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telekomünikasyon alanında ister mobil servis sağlayıcıları ister internet servis sağlayıcıları olsun, müşterisi olacağınız şirketin ürünleri ve hizmetleri hakkında detaylı bir araştırma yapmanız ödediğiniz paranın karşılığını almanız konusunda sizleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Çok sayıda cep telefonu operatörü aynı zamanda akıllı telefonlarınız aracılığı ile internet servis sağlayıcısı konumundadır. Çekim gücü, konuşma süreleri, SMS sayısı, internet kotası, çeşitli servisler, kampanyalar (bedava GB ya da bedava dakika gibi) ve buna benzer müşteri memnuniyeti sağlayacak uygulamaları gerçek müşteri deneyimleri ile birinci ağızlardan takip edebilmek için gelbaba1.com web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sizler de telekomünikasyon firmaları hakkındaki şikayet ve yorumları bu platform aracılığı ile geniş kitlelere ulaştırabilir, yaşadığınız sorunlara hızlı çözümler bulabilirsiniz.