Anasayfa gelbaba Kategoriler

Hayat Emeklilik Sigorta

Başlıca Hayat Emeklilik Sigorta markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Allianz Hayat Ve Emeklilik yorumları

Allianz Hayat Ve Emeklilik

Yorumlar (1)

Anadolu Hayat Emeklilik yorumları

Anadolu Hayat Emeklilik

Yorumlar (1)

Avivasa Emeklilik yorumları

Avivasa Emeklilik

Yorumlar (1)

Aegon Emeklilik Ve Hayat yorumları

Aegon Emeklilik Ve Hayat

Yorumlar (0)

Akaltın Sigorta yorumları

Akaltın Sigorta

Yorumlar (0)

Allianz Yaşam Ve Emeklilik yorumları

Allianz Yaşam Ve Emeklilik

Yorumlar (0)

Alsan  Sigorta yorumları

Alsan Sigorta

Yorumlar (0)

Analiznet Sigorta Ekspertiz Hizmetleri yorumları

Analiznet Sigorta Ekspertiz Hizmetleri

Yorumlar (0)

Apak Sigorta yorumları

Apak Sigorta

Yorumlar (0)

Arkas Sigorta yorumları

Arkas Sigorta

Yorumlar (0)

Atlas Mutuel Sigorta yorumları

Atlas Mutuel Sigorta

Yorumlar (0)

Bereket Sigorta yorumları

Bereket Sigorta

Yorumlar (0)

Bi Sigorta yorumları

Bi Sigorta

Yorumlar (0)

Bnp Paribas Cardif Emeklilik yorumları

Bnp Paribas Cardif Emeklilik

Yorumlar (0)

Bucak Sigorta yorumları

Bucak Sigorta

Yorumlar (0)

Can Sigorta yorumları

Can Sigorta

Yorumlar (0)

Çayyolu Sigorta yorumları

Çayyolu Sigorta

Yorumlar (0)

Cigna Finans Emeklilik Ve Hayat yorumları

Cigna Finans Emeklilik Ve Hayat

Yorumlar (0)

Corpus Sigorta yorumları

Corpus Sigorta

Yorumlar (0)

Demir Gezer Sigorta yorumları

Demir Gezer Sigorta

Yorumlar (0)

Denge Sigorta yorumları

Denge Sigorta

Yorumlar (0)

Egemeks Sigorta yorumları

Egemeks Sigorta

Yorumlar (0)

Emin Sigorta yorumları

Emin Sigorta

Yorumlar (0)

Enigma Sigorta yorumları

Enigma Sigorta

Yorumlar (0)

Enuygunsigorta.Com yorumları

Enuygunsigorta.Com

Yorumlar (0)

Hayat Emeklilik Sigorta

Hayatta her şey insanlar için sözünü duymuşsunuzdur. Beklenmedik sorunlar her zaman çıkıyor ve çıkacak. Maddi kayıplarımızı zamanla geri kazanabiliriz fakat sağlığımızla ilgili sorunları çözmezsek, huzursuz bir yaşam deneyimi bizi bekleyecektir. Sağlığımızı kaybedince aslında en önemli zenginliğin sağlık olduğunu anlarız. Hepimiz elimizden geldiğince birikim yapıyoruz. Hayatımızı güvence altına almak için ev almak istiyor, para biriktiriyoruz. Kitaplar okuyor ve güzel kütüphaneler oluşturuyoruz. İyi arkadaşlar edinip, zamanımızı paylaşıyoruz. Fakat bazen en önemli şeyi korumamız gerektiğini unutuyoruz. Sağlığımızı güvence altına almak kuşkusuz en öncelikli işimiz. Özel sağlık sigortası, olası kaza ve hastalıklar neticesinde sağlık giderlerini karşılamak için edindiğimiz bir poliçedir. Çoğu zaman böyle önlemler almayı gereksiz buluruz, herkes başına bir şey gelmeyeceğini düşünür. Ne kadar tedbir alırsak alalım, kaza ya da hastalıkları her zaman engelleyemeyiz. Olumsuz olaylar yaşarken, maddi manevi zarara uğramamak aslında elimizde. Sağlığımızı güvence altına almak için ihtiyacımız olan sağlık sigortası ürünleri, huzurlu bir yaşama göz kırpıyor. Bahsettiğimiz özel sağlık sigortaları, herhangi bir kaza veya hastalık vuku bulduğunda bizi masraflardan kurtarıyor. İlaç, tedavi giderlerimizi kolayca karşılayabilir, iyi koşullarda tedavi olabiliriz. Maddi açıdan rahat koşullarda tedavi sürecini atlatmak hepimizin istediği bir şey. Çünkü biliyoruz ki çoğu hastalıkta moralimizi yüksek tutmamız çok önemli. Tanı ve tedavi işlemlerimizi en özenli şekilde ve maddi endişe yaşamadan halletmek hepimize iyi gelecektir. Poliçede belirtilen limitlere uygun olarak sağlık giderlerimizin karşılanmasını sağlayabiliriz.
Hayat sigortası, poliçe süresince yaşanabilecek maluliyet, tehlikeli hastalık veya işsizlik gibi durumlarda size maddi destek sağlar. Vefat durumunda ise kanuni mirasçılar faydalanır. Yakınlarımıza beklenmedik durumlar karşısında maddi destek geleceğini bilmek iyi hissettiriyor değil mi? Hayat sigortaları, birçok değişkene bağlı olarak farklılıklaşıyor. Sigortadan yararlanabilecek yaş aralığı, sigortanın geçerlilik süresi gibi ayrıntıları iyice anlamakta fayda var.

Geleceğe Yapılan Yatırımlar

Emeklilik sigortası, mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine ek olarak emeklilik döneminize yatırım yapabiliriz. Aktif çalıştığımız dönemlerdeki bir miktar parayı uzun vadeli yatırıma dönüştürebilir, emeklilik döneminde ek bir gelir elde edebiliriz. Belirli bir süreyi doldurmak ve talep edilen yaşa ulaştıktan sonra ödemelere devam edebilir ve birikimimizi büyütebiliriz. Emekliliğe hak kazanıp kullanmaya başlayınca, biriken tutarın bir kısmını veya tamamını talep edebiliyoruz. Farklı seçeneklerimiz de mevcut, birikimi kısım kısım almayı tercih edebilir veya yıllık gelir sigortası ile düzenli gelir elde edebilirsiniz. Ödenen katkı paylarının %25’ine denk gelen tutar, devlet katkısı olarak hesaplarımıza ödenir. Tercih ettiğimiz bir emeklilik şirketine başvurarak emeklilik planımızı başlatabiliyoruz. Emeklilik şirketleri yaşımıza, gelir düzeyimize ve yaşımıza uygun olarak bir emeklilik planı teklif ediyor. Bireysel emeklilik sayesinde; emeklilik dönemi ek gelir elde etmek, istihdamı arttırmak ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak mümkün. Bu sistemi kısa vadeli yatırım için önermiyoruz. Birikerek ilerleyen bir yapıda olduğu için uzun vadede faydamıza olacaktır. Emekliliğe hak kazanmadan sistemden ayrılma durumu da mümkün, fakat belli şartlar mevcut. Katılımcının vefatı halinde de birikimleri, sözleşmede var ise, kanuni mirasçılara bırakma şansı var. Gerek sağlık ya da hayat sigortası, gerek emeklilik sistemini konuyla alakalı uzmanlar aracılığıyla öğrenebiliriz. Bol teferruatlı bu yatırım türlerini merak ediyor ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Gelbaba bir kategorisini sizin için hazırladı. Pek çok kurum arasından hangisi ile çalışacağınızı tayin etmek için, yorum ve puanlara göz atabilirsiniz. Eğer siz de ziyaretçilerimizi bilgilendirmek isterseniz, görüşlerinizi paylaşabilir ve sağlıklı bir veri tabanı oluşturmamıza katkı sağlayabilirsiniz.