Anasayfa gelbaba Kategoriler

Hizmet Sektörü

Başlıca Hizmet Sektörü markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Black Group Güvenlik yorumları

Black Group Güvenlik

Yorumlar (1)

Gopark yorumları

Gopark

Yorumlar (1)

Peeling Temizlik yorumları

Peeling Temizlik

Yorumlar (1)

Abone Group Temizlik yorumları

Abone Group Temizlik

Yorumlar (0)

Acarlar Halı Yıkama yorumları

Acarlar Halı Yıkama

Yorumlar (0)

Ada Kuru Temizleme (Ankara) yorumları

Ada Kuru Temizleme (Ankara)

Yorumlar (0)

Afkim Böcek İlaçlama yorumları

Afkim Böcek İlaçlama

Yorumlar (0)

Agora Oto Yıkama yorumları

Agora Oto Yıkama

Yorumlar (0)

Ajans İstanbul yorumları

Ajans İstanbul

Yorumlar (0)

Ajans Moola yorumları

Ajans Moola

Yorumlar (0)

Ajans Pen yorumları

Ajans Pen

Yorumlar (0)

Ajans Press Kurye yorumları

Ajans Press Kurye

Yorumlar (0)

Ajans Roo yorumları

Ajans Roo

Yorumlar (0)

Ajans Uzman yorumları

Ajans Uzman

Yorumlar (0)

Ajans2000.Com yorumları

Ajans2000.Com

Yorumlar (0)

Ajansegzotik.Com yorumları

Ajansegzotik.Com

Yorumlar (0)

Akan Halı Yıkama yorumları

Akan Halı Yıkama

Yorumlar (0)

Akar Halı Yıkama İstanbul yorumları

Akar Halı Yıkama İstanbul

Yorumlar (0)

Akb Vale yorumları

Akb Vale

Yorumlar (0)

Akcan Halı Yıkama yorumları

Akcan Halı Yıkama

Yorumlar (0)

Akdeniz Lavanta Halı Yıkama yorumları

Akdeniz Lavanta Halı Yıkama

Yorumlar (0)

Akel Halı Yıkama yorumları

Akel Halı Yıkama

Yorumlar (0)

Akm Güvenlik yorumları

Akm Güvenlik

Yorumlar (0)

Akman Halı Yıkama yorumları

Akman Halı Yıkama

Yorumlar (0)

Aktaş Temizlik yorumları

Aktaş Temizlik

Yorumlar (0)

Hizmet Sektörü Hakkında

Hizmet sektörü bir endüstri olarak değerlendirilebilir ve maddi olmayan ürünler dışında hizmet sunarak elde edilen gelirlerin oluşturduğu değeri temsil eder. Üretilen hizmetin mülkiyetinin olmaması ürün olarak değerlendirilmesini belli ölçüde engeller ve hizmeti üründen ayıran temel özellik olarak görülebilir. Elle tutulmayan, saklanması mümkün olmayan, insan ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak organize edilen faaliyetlerin tamamıdır. Danışmanlık, turizm, haberleşme faaliyetleri hizmet sektörüne verilebilecek örnekler arasında gösterilebilir. Hizmet sektöründen sadece bireysel bir yararlanma söz konusu değildir, hizmet ciddi anlamda organizasyon isteyen ve büyük kuruluşların, şirketlerin hatta devletlerin talep ettiği ve yararlandığı bir değerdir. Mal üreten sektörler ve hizmet üreten sektörler olarak ayırabileceğimiz ekonomik faaliyetler içerisinde insanların ihtiyaçları ve talepleri bu sektörlerin büyümesini direkt olarak etkilemektedir.

Hizmet Sektörü Çeşitleri Nelerdir?

Hizmet pek çok alanda talebe göre oluşmakta ve ya da arz edilen hizmete duyulan ilgi ile sektörel anlamda büyümekte ve gelişmektedir. Hizmet sektöründe yer alan başlıca iş kolları; perakende, ulaşım, dağıtım, turizm, gıda hizmetleri, muhasebe, bilgisayar, bankacılık hizmetleri, hukuk hizmetleri, onarım, tamir, tesisat hizmetleri, eğitim öğretim hizmetleri, eğlence hizmetleri olarak sıralanabilir. Hizmet sektörünü yorumlarken sunulan hizmet karşılığında para kazanıldığını ve bu işin salt bir ticari faaliyetten ibaret olduğunu düşünmek yeterli değildir. En basitinden bir restoran sunduğu yemekler ile bizlerin gıda ihtiyacını karşılarken gerek çalışma saatleri açısından, gerek restoranda ya da paket servisi ile sağladığı hizmetler bakımından kısıtlı zamana, ya da beslenme alışkanlıklarına getirdiği çözüm bakımından da topluma hizmet sunmakta ve alternatif üretmektedir. Müşteri memnuniyetini ürünler kadar sunulan hizmet kalitesi de belirlediği için hizmet sektörü her zaman için önemli bir noktada durmaktadır.

Hizmet Sektörünün Önemi ve Ekonomiye Katkısı

Hizmet sektörünün bireysel anlamda önemi kadar toplumsal ve ekonomik anlamdaki değeri ve önemi de çok büyüktür. Türkiye ekonomisine katkısı azımsanmayacak düzeyde olan hizmet sektörünün, tarım ve sanayi sektörü ile birlikte başı çektiğini söyleyebiliriz. Sağladığı istihdam bakımından da pek çok sosyal konuda etkili rol oynayan hizmet sektörü, gelişen teknolojiye paralel olarak insan ihtiyaçlarının artması gibi faktörlerle gelişimini sürdürmektedir. Türkiye'de 80 milyonluk nüfusun yanı sıra turist olarak gelen ciddi bir nüfusu da ek olarak düşünürsek hizmet sektörünün her alanında ciddi bir faaliyet söz konusudur diyebiliriz. Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH) içerisinde hizmet sektörünün payı %70 civarındadır. Türkiye'de en çok çalışanın yer aldığı sektör hizmet sektörüdür.

Hizmet Sektörü Hakkında Yapılan Şikayetler ve Yorumlar

Günlük hayatımızda sıklıkla bir takım hizmet alımları gerçekleştiririz. Karşılığını ödeyip aldığımız hizmetten memnun kalmak elbette ki en öncelikli haklarımız arasındadır. Karşılaştığımız hizmet kalitesi hakkında bazen şikayet edebilir, bazen de memnuniyetimizi belirtme gereği hissederiz. Gelbaba1.com hizmet sektörü içerisinde yer alan pek çok firma hakkında yapılmış olan şikayet ve yorumları bir arada bulabileceğiniz bir platformdur. Gelbaba1.com'a üye olan herkes görüşlerini özgür bir şekilde bu platform aracılığı ile paylaşabilir, çözüm üretme konusunda hızlı sonuçlar alabilir.