Anasayfa gelbaba Kategoriler

İnşaat

Başlıca İnşaat markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Relax Plus yorumları

Relax Plus

Yorumlar (1)

Semerkand Line yorumları

Semerkand Line

Yorumlar (1)

1290 Square Meters yorumları

1290 Square Meters

Yorumlar (0)

2B İnşaat Ve Basın Yayın yorumları

2B İnşaat Ve Basın Yayın

Yorumlar (0)

3. İstanbul Başakşehir yorumları

3. İstanbul Başakşehir

Yorumlar (0)

360 Kurtköy yorumları

360 Kurtköy

Yorumlar (0)

3K-Art İç Mimarlık yorumları

3K-Art İç Mimarlık

Yorumlar (0)

4 Mevsim Camlama yorumları

4 Mevsim Camlama

Yorumlar (0)

A Prefabrik Yapı yorumları

A Prefabrik Yapı

Yorumlar (0)

A Z Yapı Prefabrik yorumları

A Z Yapı Prefabrik

Yorumlar (0)

Acar Yapi İç Mimarlik yorumları

Acar Yapi İç Mimarlik

Yorumlar (0)

Acat Yapı yorumları

Acat Yapı

Yorumlar (0)

Acet İnşaat yorumları

Acet İnşaat

Yorumlar (0)

Ada Marmara İnşaat yorumları

Ada Marmara İnşaat

Yorumlar (0)

Ada Yapı (İstanbul) yorumları

Ada Yapı (İstanbul)

Yorumlar (0)

Ada Yapı (Muğla) yorumları

Ada Yapı (Muğla)

Yorumlar (0)

Adelya İnşaat yorumları

Adelya İnşaat

Yorumlar (0)

Adem Demirkol Yapı yorumları

Adem Demirkol Yapı

Yorumlar (0)

Adım İstanbul yorumları

Adım İstanbul

Yorumlar (0)

Ağaç Ev yorumları

Ağaç Ev

Yorumlar (0)

Ah-Sel İnşaat yorumları

Ah-Sel İnşaat

Yorumlar (0)

Ahmet Kul İnşaat yorumları

Ahmet Kul İnşaat

Yorumlar (0)

Ahşap Ev Pursaklar yorumları

Ahşap Ev Pursaklar

Yorumlar (0)

Ahsenler İnşaat yorumları

Ahsenler İnşaat

Yorumlar (0)

Ahser Grup yorumları

Ahser Grup

Yorumlar (0)

İnşaat Sektörü Hakkında Genel Bilgi

Dünya genelinde ülke ekonomilerine yaptığı etki bakımından çoğu zaman ilk sırada gelen inşaat sektörü, yarattığı istihdam ve katma değer ile hem ev almayı düşünenler, hem de yatırım yapmak isteyen tüketiciler için büyük önem arz etmektedir. İnşaat sektörü ayrıca yarattığı istihdam ve bağlı iş kolları ile oluşturduğu tedarik zinciri ile pek çok yan sektörü de doğrudan ve dolaylı olarak etkilemektedir. Ülkemizde de inşaat sektörüne bağlı olarak gelişen iş kolları, yeni ve kaliteli ürünlerin hayatımıza kazandırılmasında etkili olmuştur. İnşaat kavramını sadece bina inşası olarak algılamamak gerekmektedir. İnşaat sosyal çevresi ile birlikte doğayı, toplumsal yapıyı ve sosyal yaşantıyı doğrudan etkileyen bir bütün olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok inşaat firmasının sloganında da yer verdiği bambaşka bir sosyal yaşam, yeni bir yaşam alanı gibi insani değerlere hitap eden inşaat modelleri her geçen gün tercih edilir hale gelmektedir.

İnşaat İle İlgili Meslekler ve İlgili İş Kolları Nelerdir?

Türkiye'de inşaat mühendisliği, mimarlık ve müteahhitlik inşaat denilince akla ilk gelen meslekleri oluşturmaktadır. Tabi işin teknik ve finansal kısmını oluşturan bu meslekler ile birlikte iyi bir inşaatı yapmak için iyi ustalar ve işçiler ile de çalışılması gerektiğini unutmamak gerekmektedir. İnşaatlara direk etki eden bir diğer iş kolu olarak da yapı denetim firmaları bulunmaktadır. İnşaat sektörü kendisine bağlı 200'den fazla alt sektörü harekete geçirme özelliği ile lokomotif özelliğindedir. GSMH içerisindeki payı %30'ları bulan inşaat sektörü, iş merkezlerinden toplu konulara, müstakil villalardan stüdyo dairelere aklınıza mimari anlamda gelen tüm yapılar fabrikalar, iş yerleri üretim merkezleri gibi çok çeşitli alanları içerisinde barındırmaktadır.

İnşaat Maliyetleri ve Malzemeleri

İnşaat maliyelerini belirleyen ana kalemlerin başında arsa ve arazi fiyatları, demir, çimento, beton, tuğla fiyatları gelmektedir. İnşaat demiri demir borsası ile belirlenen bir fiyat skalasına sahiptir. Aslında bir inşaatın anahtar teslim maliyeti hesaplanırken bu ana kalemlerin yanı sıra cam, plastik doğrama, mobilya, çatı ve izolasyon malzemeleri, ısıtma, soğutma, havalandırma ekipmanları, fayans, mutfak, banyo, aydınlatma alternatifleri gibi materyalleri de dikkate almak gerekmektedir. Tüm bu maliyet ve dolayısı ile kaliteyi belirleyen inşaat giderleri ne kadar doğru hesaplanır ve tedarik işleminde profesyonel davranılırsa elde edilecek sonuç o denli tatmin edici olacaktır.

Emlak Fiyatları ve Ev Kredileri

Büyük oranda kredi ile dönen inşaat sektöründe inşaat tamamlama kredisinden, bireysel ev kredisine kadar bankalar finansal anlamda kredi desteği ile müşterilerini desteklemektedirler. İnşaat tamamlama kredisi veren bankalar, en uygun konut kredisi veren bankalar, emlak piyasasının nabzını tutan aracı kurumlar, sahibinden ve emlakçıdan kiralık, satılık daireler ya da çeşitli yapılar hakkında aradığınız her türlü içeriğe ve gerçek kullanıcı görüşlerine gelbaba1.com sitesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Gelbaba.com platformunda yer alan çeşitli firmalar ile aradığınız emlak ya da araziyi kolayca bulabilir, kullanıcı yorumları ile fikir sahibi olarak daha kolay değerlendirme yapabilirsiniz.