Anasayfa gelbaba Kategoriler

Ofis ve Kırtasiye

Başlıca Ofis ve Kırtasiye markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Lotusparasay yorumları

Lotusparasay

Yorumlar (1)

Sigma Para Sayma Makineleri yorumları

Sigma Para Sayma Makineleri

Yorumlar (1)

 Herman Miller yorumları

Herman Miller

Yorumlar (0)

3M Ürünleri yorumları

3M Ürünleri

Yorumlar (0)

A3Kagit.Com yorumları

A3Kagit.Com

Yorumlar (0)

Akademi Ozalit yorumları

Akademi Ozalit

Yorumlar (0)

Akay Eğitim Materyalleri yorumları

Akay Eğitim Materyalleri

Yorumlar (0)

Akdoğan Kitap Kırtasiye (Düzce) yorumları

Akdoğan Kitap Kırtasiye (Düzce)

Yorumlar (0)

Aktüel Express (Aktuelexpress.Com) yorumları

Aktüel Express (Aktuelexpress.Com)

Yorumlar (0)

Ankara Kartvizit yorumları

Ankara Kartvizit

Yorumlar (0)

Antalya Yazar Kasa yorumları

Antalya Yazar Kasa

Yorumlar (0)

Arda Kitap Kırtasiye Ve Oyuncak yorumları

Arda Kitap Kırtasiye Ve Oyuncak

Yorumlar (0)

Area Fotokopi yorumları

Area Fotokopi

Yorumlar (0)

Asya Kağıt yorumları

Asya Kağıt

Yorumlar (0)

Atılım Office Store yorumları

Atılım Office Store

Yorumlar (0)

Atlas Kırtasiye yorumları

Atlas Kırtasiye

Yorumlar (0)

Avansas Pro yorumları

Avansas Pro

Yorumlar (0)

Başak Kırtasiye (İzmir) yorumları

Başak Kırtasiye (İzmir)

Yorumlar (0)

Baskımanya yorumları

Baskımanya

Yorumlar (0)

Baskıseli yorumları

Baskıseli

Yorumlar (0)

Bilinçsel Kırtasiye yorumları

Bilinçsel Kırtasiye

Yorumlar (0)

Bursa Copy Kırtasiye yorumları

Bursa Copy Kırtasiye

Yorumlar (0)

Çağ Kırtasiye yorumları

Çağ Kırtasiye

Yorumlar (0)

Cahit Kurtasiye (Şanlıurfa) yorumları

Cahit Kurtasiye (Şanlıurfa)

Yorumlar (0)

Coskunoffice.Com yorumları

Coskunoffice.Com

Yorumlar (0)

Ofis ve Kırtasiye Malzemeleri

Öğrencilik yılları ile doğan kırtasiye malzemeleri ihtiyacı, hayatımızın tamamı boyunca devam eder. Anasınıfında elişi kağıtları, oyun hamurları ve desenli makaslar ile başlar kırtasiye alışverişi. Birinci sınıfta, abaküsler, kokulu silgiler, süper kahramanlı kalem kutuları. Biraz büyüyünce; pergel, iletki, resim çantası, ödevler için bir top A4 kağıdı ve siyah pilot kalem. Ofislerde ataç, zımba, pano gibi ürünler; evlerde ufak not defterleri, bir gün muhakkak lazım olacak mektup zarfları, makaslar, yapıştırıcılar. Eğitim süresince ve iş hayatında ihtiyaç duyduğumuz kırtasiye ürünleri, hayatlarımızı da kolaylaştırır aynı zamanda. Bazılarımızın ise hobisidir kırtasiye ve ofis malzemeleri satan dükkanlarda dolaşmak. Yazımızın başlığının dahi sizi heyecanlandırdığını biliyoruz. Biz de sizin gibi, kırtasiye dükkanına girer girmez raflar arasında kendimizi kaybediyoruz. Kırtasiye kategorimiz, bizim için de epey heyecan verici. Yaşımız kaç olursa olsun, ihtiyacımız olmasa bile renk renk kalemler çeşit çeşit defterler almak isteriz. Hele büyük bir kırtasiye mağazasına girersek, bir saat çıkmayız oradan. Bu bazen hobi olmaktan çıkıp istifçiliğe dönüşebilir. Yani yine de abartmadan alışveriş yapmakta fayda var diyelim. Bütün kalemleri raftaki ufak kağıtlarda denemeden bir tanecik kalem seçememek bile keyifli değil mi? Elimizde onlarca kalem, bir sürü defter olmasına rağmen bunları paylaşmayı hiç sevmeyiz. Kırtasiye koleksiyonumuz bizim için değerlidir. Eylül ayları tüm öğrencileri heyecanlandırır diye düşünüyoruz. Küçüklüklerinde bunca çeşit kırtasiye ürünü bulunmayan ebeveynler de en az çocuklar kadar neşelenir alışveriş boyunca. Cıvıl cıvıl ürünlerin hem öğrencileri hem öğrenci ruhlu yetişkinleri motive ettiğine eminiz. Ayrıca şunu deneyimlemek de pek olası; reyonlar arasında gezerken, çoğu ürün zaten alınmıştır sizin tarafınızdan. Artık şaşırmayacağınızı ve yeni ürünlere denk gelmeyeceğinizi düşünürsünüz fakat bir dükkana girer girmez fikriniz değişir. Bilhassa okulun açılması ile büyüklü küçüklü tüm marketlerin kırtasiye malzemesi getirmesi ayrı bir keyif verir. Defter kokusu, desen desen kalemler, ufacık makaslar, yapışkanlı not kağıtlarıyla mutlu olabilmek ne değerlidir değil mi?

Kırtasiye Alışverişi Yaparken Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler Var Mı?

Gerek ofislerde gerekse okullarda kullanılmak için satın alınan kırtasiye malzemelerini seçerken dikkatli olmamızı belirtiyor uzmanlar. Sürekli temas halinde olacağımız kırtasiye malzemelerinin içerdikleri ürünleri incelemek gerekiyor. İnsan sağlığını tehdit eden ürünler içeren ürünleri almaktan kaçınmalıyız. Uzmanlara göre; fitalat içeren ürünler üreme hormonuna etkilerken, azo boyar madde içeren ürünler ise kanserojen tesir gösteriyor. Alerjik olan ürünler ise astım gibi hastalıkları tetikleyebiliyor. Bilhassa küçük çocukların ilgisini çeken kokulu ürünler, dikkatli seçilmesi gereken ürünler arasında. Kokulu kırtasiye ürünlerinin ileriki yaşlarda uçucu madde bağımlılığına yol açabileceği söyleniyor. Bir diğer konu, çanta seçimi. Omurilik sağlığını korumak için tekerlekli çantalar tercih edilebilir. Bel kemiğini korumak adına da geniş askılı çantalar tercih edilebilir. Çocuklar için kırtasiye alışverişi yaparken, ürünlerin yaralanmaya sebebiyet vermeyecek türden olmasına özen göstermeliyiz. Kalem ve silgi gibi ürünleri sık sık kaybedebilirler veya kırabilirler, bu yüzden fazladan almakta fayda var. Resim dersi ile alakalı ürünleri, öğretmene danışıp almak daha doğru olacaktır. Ambalajlanmış, üreticisi belli olan etiketli ürünleri tercih edelim. Yapıştırıcı alırken ‘solvent içermez’ ibaresi olup olmadığına dikkat edelim. Kırtasiyeleri fiyat açısından karşılaştırıp ve indirimleri takip edebiliriz. Ucuz ürünleri alırken hassas davranmak gerekir, sağlığa zararlı maddeler içerip içermediği araştırılmalı. Ofis ve okul için kırtasiye alışverişinde nelere dikkat etmemiz gerektiğinden az çok bahsettik. Sizler de Gelbaba’daki yorum ve puanlamalar, kırtasiye ürünleri alma konusunda size epey yol gösterecek. Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi ilgiyle takip ediyor olacağız.