Anasayfa gelbaba Kategoriler

Teknik Servis

Başlıca Teknik Servis markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Delta Teknik Servis yorumları

Delta Teknik Servis

Yorumlar (1)

Huawei Teknik Servisiniz yorumları

Huawei Teknik Servisiniz

Yorumlar (1)

Kombi Servis Merkezi (444 67 49) yorumları

Kombi Servis Merkezi (444 67 49)

Yorumlar (1)

Sanal İletişim yorumları

Sanal İletişim

Yorumlar (1)

Vestel Özel Servis (0850 425 0 222) yorumları

Vestel Özel Servis (0850 425 0 222)

Yorumlar (1)

2000 Ticaret yorumları

2000 Ticaret

Yorumlar (0)

216 Lift Asansör yorumları

216 Lift Asansör

Yorumlar (0)

2S Isıtma Ve Soğutma (444 02 75) yorumları

2S Isıtma Ve Soğutma (444 02 75)

Yorumlar (0)

3 As Su Arıtma Sistemleri yorumları

3 As Su Arıtma Sistemleri

Yorumlar (0)

34Haliyikama.Com yorumları

34Haliyikama.Com

Yorumlar (0)

3Faz.Com yorumları

3Faz.Com

Yorumlar (0)

4 İklim Halı Yıkama yorumları

4 İklim Halı Yıkama

Yorumlar (0)

4 Mevsim Halı Yıkama (Amasya) yorumları

4 Mevsim Halı Yıkama (Amasya)

Yorumlar (0)

4 Service yorumları

4 Service

Yorumlar (0)

444 Servis Merkezi yorumları

444 Servis Merkezi

Yorumlar (0)

4M Altın Elektrik yorumları

4M Altın Elektrik

Yorumlar (0)

7/24 Kombi Servisi (Ankara) yorumları

7/24 Kombi Servisi (Ankara)

Yorumlar (0)

Acer Notebook Servisi yorumları

Acer Notebook Servisi

Yorumlar (0)

Ada Servis yorumları

Ada Servis

Yorumlar (0)

Ada Teknik (Gökçeada) yorumları

Ada Teknik (Gökçeada)

Yorumlar (0)

Adem Özsemiz Demirdöküm Servis yorumları

Adem Özsemiz Demirdöküm Servis

Yorumlar (0)

Adil Otogaz Lpg Cng Dönüşüm Sistemleri yorumları

Adil Otogaz Lpg Cng Dönüşüm Sistemleri

Yorumlar (0)

Adıyaman Akın Su Artıma Sistemleri yorumları

Adıyaman Akın Su Artıma Sistemleri

Yorumlar (0)

Aes Tesisat (Antalya) yorumları

Aes Tesisat (Antalya)

Yorumlar (0)

Airfel Özel Servis (444 24 75) yorumları

Airfel Özel Servis (444 24 75)

Yorumlar (0)

Teknik Servis Nedir?

Tüketimin her geçen gün artması, hayatımıza giren elektrikli aletler ve eşyalar nedeniyle bir takım ihtiyaçlar doğmaktadır. Satın alınan ürünler araştırılırken ürünün görsel ve teknik özellikleri ile birlikte özellikle satış sonrasını kapsayan teknik servis olanakları ve kalitesi de göz önünde bulundurulmaktadır. Satıcı ve alıcı arasındaki alışveriş satın alma anını kapsasa da firmalar satış işleminden sonra da bazı hizmetleri tüketiciye sağlamak zorundadır. Satış sonrası sunulan hizmetlerden en önemlisi ürün ile ilgili teknik servis imkanının sağlanmasıdır. Yetkili servis olarak da bilinen teknik servislerin markalara göre değişen hizmetleri bulunmaktadır. Günlük yaşantımızda çok büyük bir yer tutan ve artık yardımcılarımız olarak nitelendirebileceğimiz elektrikli/elektronik aletler kullanım kaynaklı olarak ilk günkü özelliklerini ve işleyişlerini kaybetmekte ve bozulabilmektedir. Bu durumlarda devreye konunun ve ürünün uzmanı teknik servisler devreye girmektedir.

Teknik Servisler Ne İş Yapar?

Teknik servisler ya da yetkili servisler, elektrikli ve elektronik tüm cihazların kurulum, bakım, onarım gibi çeşitli işlevlerini yerine getiren alanında uzman ürün ve firma detaylarına hakim hizmet sağlayıcılardır. Uzman kişilerden oluşan bu teknik ekip bu tür ürünlerin kurulum, bakım, onarım işlemlerinde kullanılan alet ve cihazlarla gerekli görevleri yerine getirmektedir. Yetkili servislerin görevi kurulum sürecinde başlamaktadır. Aldığınız ürün örneğin buzdolabı, çamaşır makinesi ya da klima gibi taşıması zor havaleli ürünler ise ürünün nakliyesi de teknik servis tarafından yapılmaktadır. Kurulum aşamasında oluşabilecek herhangi bir problem ya da kutudan bozuk, kırık çıkan ürünler hakkında teknik servisler tutanak tutarak rapor düzenleyebilirler. Arızalı ürünler ile ilgili teknik servisler öncelikle çeşitli cihazlarla arızanın tespitini yapmakta, bölge odaklı onarım gerçekleştirmektedir. Bu tespit ve onarım işi yetkili teknik servisler tarafından yapıldığında uygun fiyatlara arıza giderilmiş olur.

Yetkili Servisler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yetkili servis konusunun başında özellikle elektrikli ve elektronik aletlere değinmiştik fakat otomobil servisleri de yetkili servisler arasında yer almaktadır ve yoğun talep görerek hizmetlerini sürdürmektedir. Bu anlamda teknik servis ve yetkili teknik servis mantığı pek çok ürün için markalara bağlı olarak yer almaktadır. Yetkili servislerle ilgili en çok sorulan sorular arasında satın alınan ürün ile ilgili ne kadar süreyle yetkili servis hizmet vermek zorundadır sorusu yer almaktadır. Bu süre ürüne ve markaya ve ürünün kullanım ömrüne göre değişmekte ve alınan ürünün kullanım kitapçığında yazmaktadır. teknik servis verilen ürünü kaç günde teslim etmek zorundadır? sorusu için de işlem öncesi firma ve servis yetkililerinden bilgi alabilirsiniz. tüketicinin bulunduğu yerde servis yoksa en yakındaki teknik servis bu hizmet konusunda sorumludur. azami tamir süresi ile ilgili de bir takım kurallar bulunmaktadır. Yetkili servis tamir süresi ve tamir edilen ürünün tüketiciye bildirilmesi konusunda ürün kitapçıklarında detaylı açıklamalar yer almaktadır.

Teknik Servis Şikayetleri ve Yorumları

Yetkili servis şikayetleri ve kullanıcı yorumları için gelbaba1.com üyelerinin yazdıkları tüm içeriklerden faydalanabilirsiniz. Hangi markanın yetkili servisi ne kalitede hizmet veriyor, ürün alırken yetkili servis ne kadar önemli tamamına gelbaba1.com kullanıcılarının yorumları ile ulaşabilirsiniz.