Anasayfa gelbaba Kategoriler

Konaklama

Başlıca Konaklama markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Otelz.com yorumları

Otelz.com

Yorumlar (10)

Hotels.com yorumları

Hotels.com

Yorumlar (9)

Afytos Akçay Tatil Köyü yorumları

Afytos Akçay Tatil Köyü

Yorumlar (1)

Anemon Hotels yorumları

Anemon Hotels

Yorumlar (1)

Blue Vista Hill yorumları

Blue Vista Hill

Yorumlar (1)

Hotels-Antalya.net yorumları

Hotels-Antalya.net

Yorumlar (1)

Hotels-tr.net yorumları

Hotels-tr.net

Yorumlar (1)

Körfez Öğretmenevi yorumları

Körfez Öğretmenevi

Yorumlar (1)

Küçük Oteller yorumları

Küçük Oteller

Yorumlar (1)

Maira Deluxe Resort yorumları

Maira Deluxe Resort

Yorumlar (1)

Ömer Holiday Resort yorumları

Ömer Holiday Resort

Yorumlar (1)

Rixos Hotels yorumları

Rixos Hotels

Yorumlar (1)

Safir Beach&Garden yorumları

Safir Beach&Garden

Yorumlar (1)

Sarot Termal yorumları

Sarot Termal

Yorumlar (1)

Tui Magic Life Bodrum yorumları

Tui Magic Life Bodrum

Yorumlar (1)

Unova Tesisleri yorumları

Unova Tesisleri

Yorumlar (1)

8 Rooms Boutique Hotel yorumları

8 Rooms Boutique Hotel

Yorumlar (0)

A11 Hotel yorumları

A11 Hotel

Yorumlar (0)

Abant Lotus Otel yorumları

Abant Lotus Otel

Yorumlar (0)

Abone Otel yorumları

Abone Otel

Yorumlar (0)

Acar Apart yorumları

Acar Apart

Yorumlar (0)

Ada Bacchus Hotel yorumları

Ada Bacchus Hotel

Yorumlar (0)

Ada Deluxe Otel yorumları

Ada Deluxe Otel

Yorumlar (0)

Adaburnu Gölmar Beach yorumları

Adaburnu Gölmar Beach

Yorumlar (0)

Adali Butik Pansiyon yorumları

Adali Butik Pansiyon

Yorumlar (0)

Konaklama Hakkında

Binbir emekle yatağa gerilen çarşaflar ve sıkıştırılan yorganları çıkarmaya çalışma çabamızı saymazsak, konaklama tecrübelerimizde eğlendiğimizi söyleyebiliriz aslında. Evimiz dışında bir yerde kalmak ve hizmet sektörünün sizi memnun etmek için çabalaması hepimizi mutlu ediyordur. Tatil ya da iş dolayısıyla kaldığımız oteller ve pansiyonlardan bahsederken akla ilk gelen şey kar beyazı nevresimler ve havlular oluyor. Bazı insanlar bembeyaz nevresimleri sıkıcı bulurken, bazıları da renkli nevresim kullanan otellerden nefret ediyor. Beyaz olanlar, hijyen ve titizlik çağrıştırıyor olsa gerek. Seyahat boy denilen ufak şampuanlar ve saç kremleri hepimize şirin geliyordur bizce. Bazı otellerde olası ihtiyaçlar için dikiş seti, kağıt-kalem bile var. Elbette daha lüks otellerde neredeyse sınırsız hizmetler mevcut. Her misafire ayrı tahsis edilen hizmetliler, gece kulüpleri ve dahası dünyanın en lüks otellerinde hizmet vermekte. Butik oteller ve pansiyonlar da çok tercih edilen konaklama seçenekleri arasında tabii. Bungalovlar bilhassa ilgi çekiyor diyebiliriz.

Otel Konseptleri

Bayramlar, yılbaşı, yıllık izinler, iş gezileri gibi sebeplerle gideceğimiz yerde kalacak yer arayışı doğar. Tatil için seyahat edenler, tüm yılın yorgunluğunu üzerlerinden atıp rahatlamak ister. Kalacak yer arayışında iken sayısız seçenek kafamızı karıştırabilir. Oda-kahvaltı konseptinde, adından da anlaşılacağı üzere yalnızca sabah kahvaltılarını ve odada barınmayı kapsar. Bu konseptte her şey ücrete tabiidir, kahvaltı dışında alınan yiyecekler ve alkollü-alkolsüz tüm meşrubatlar misafire fatura edilir. Bu tip butik oteller genellikle memnun kalacağınız bir mutfağa sahiptir. Hizmet konusunda da mutlu edebilecek bu yerlerde akşam yemeklerini denemede fayda var. Yarım pansiyon oteller, sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek hizmeti sunar. Belirtmekte fayda var, bazı yarım pansiyon işletmeler akşam yemeği yerine öğle yemeği vermeyi yeğler. Şehir otelleri adıyla anılan bu yerler, tatilden ziyade iş amaçlı konaklamalarda daha elverişlidirler. Tabii yine tatil bölgelerindeki oteller de yarım pansiyon konaklama hizmeti veriyor. Tam pansiyon işletmeler ise sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği hizmeti verir. Birçok otel bu üç ana öğün dışında beş çayı ve ikramlıklar sunar. Alkolsüz meşrubatlar gün boyunca ücretsiz bir şekilde ikram edilirken, yerli veya ithal alkollü içecekler ücretlendirilir. Eklemek gerekir, bazı oteller belirlenen saatler dışında alkolsüz içeceklerden de ücret talep eder. Tam pansiyon konaklama hizmeti veren bir otel tercih edecekseniz, işletmeden mutlaka detaylı bilgi almalısınız. Her şey dahil konsepti en bilindik turizm terimlerinden biridir şüphesiz. Yiyecekler ve içecekler dahildir, üç öğün yemek ve beş çaylarından bahsediyoruz. Yerli alkollü içecekler ve alkolsüz içecekler misafirlere ücretsiz olarak sunulur. Bazi otellerde Türk kahvesi ya da taze sıkılmış meyveli içecekler ücretlendirilebiliyor, söylemeden geçmeyelim. Ultra her şey dahil otellerde ise; sabah kahvaltısı, geç kahvaltı, öğle yemeği, beş çayı ikramlarının yanında yerli ve ithal alkollü alkollü içecekler konaklama ücreti kapsamındadır. Ultra her şey dahil konsepti, her şey dahil konseptinden farklı olarak yeme içme konusunda 7/24 hiç ücret talep etmemesidir. Odalarda bulunan mini barların içindekiler de ücretsizdir. Ultra her şey dahil otellerin bir diğer ismi de ‘Deluxe otel’dir.

Tatilciler Otel Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Yukarıda, konaklama yerleri hakkında biraz bilgi verdik. Şimdi de otel seçerken dikkat etmemiz gereken konulara değineceğiz. Tatil boyunca işletme dışına çıkmak istemeyen misafirler, her şey dahil ve ultra her şey dahil otelleri tercih etmeli. Otel dışında zaman geçirmek ve gezmek isteyen misafirler ise, her şey dahil konseptinde bir otele ödeme yapacağına, oda-kahvaltı ya da yarım pansiyon otelleri tercih etmeli. Yani her şeyden önce otel konseptini belirlemekte fayda var. Bir diğer konu, denize olan mesafe. Denize sıfır oteller; hem deniz manzaralı odalar ile huzur verirler, hem de misafirlere yorulmadan deniz kıyısına inme fırsatı sunarlar. Denize uzak lokasyondaki oteller servis aracılığıyla misafirleri sahillere götürüyor, ama en konforlu seçenek denize sıfır oteller. Deniz demişken, havuzlardan bahsedelim şimdi de. Tercihe göre çocuk havuzu, kadınlara özel havuz, ısıtmalı havuz vb talepleriniz varsa, ona uygun otelleri tercih etmelisiniz. Sözün özü, isteklerinize uygun bir otel seçmek için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Gelbaba’nın konaklama kategorisindeki yorum ve puanlamalar, epey işinizie yarayacağa benziyor.