Anasayfa gelbaba Kategoriler

Sağlık

Başlıca Sağlık markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Medicana Hospitals yorumları

Medicana Hospitals

Yorumlar (3)

Sağlık Bakanlığı yorumları

Sağlık Bakanlığı

Yorumlar (3)

Selçuk Ecza Deposu yorumları

Selçuk Ecza Deposu

Yorumlar (2)

Arat Medikal yorumları

Arat Medikal

Yorumlar (1)

Dünya Ambulans yorumları

Dünya Ambulans

Yorumlar (1)

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama yorumları

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama

Yorumlar (1)

Liv Hospital yorumları

Liv Hospital

Yorumlar (1)

25 Nolu Harrankapı Aile Sağlık Merkezi yorumları

25 Nolu Harrankapı Aile Sağlık Merkezi

Yorumlar (0)

3A Dental Klinik yorumları

3A Dental Klinik

Yorumlar (0)

3Eee (N11) yorumları

3Eee (N11)

Yorumlar (0)

A Life Hospital yorumları

A Life Hospital

Yorumlar (0)

A Plus Dental yorumları

A Plus Dental

Yorumlar (0)

A2 Clinic yorumları

A2 Clinic

Yorumlar (0)

Ab Diş yorumları

Ab Diş

Yorumlar (0)

Abant Medikal yorumları

Abant Medikal

Yorumlar (0)

Abbvie yorumları

Abbvie

Yorumlar (0)

Accu Chek yorumları

Accu Chek

Yorumlar (0)

Acetto Klinik yorumları

Acetto Klinik

Yorumlar (0)

Acıbadem Labmed yorumları

Acıbadem Labmed

Yorumlar (0)

Adana Seyhan 25 No'Lu Aile Sağlığı Merkezi yorumları

Adana Seyhan 25 No'Lu Aile Sağlığı Merkezi

Yorumlar (0)

Adc Ağız Ve Diş Sağlığı yorumları

Adc Ağız Ve Diş Sağlığı

Yorumlar (0)

Ader Klinik yorumları

Ader Klinik

Yorumlar (0)

Adıyaman Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi yorumları

Adıyaman Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi

Yorumlar (0)

Ads Tıbbi Cihazlar yorumları

Ads Tıbbi Cihazlar

Yorumlar (0)

Ae Medikal yorumları

Ae Medikal

Yorumlar (0)

Sağlık Hakkında

Sağlık en büyük zenginliktir. Güzel ve mutlu bir hayat sürmek için ilk kural sağlıklı bir bünyeye be çevreye sahip olmaktır. Sağlıklı bir haya sürmek, sağlıklı kalabilmek ya da sağlığa kavuşabilmek adına hem bir takım fedakarlıklarda bulunmak gerekir, hem de doğru ve güvenilir sağlık kuruluşlarını ve alternatif metotlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Sağlıklı kalabilmek adına yapmamız ve uzak durmamız gereken şeyler hakkında hemen herkes genel bir bilgiye sahiptir. Önemli ve en az maliyetli olanı sağlığımızı kaybetmeden önce alacağımız bir takım önlemler ve yaşam tarzımızda yapacağımız bir takım değişikliklerdir. Sağlıklı yaşamak için sihirli ilaçlara ya da büyük paralar harcamaya çoğu zaman gerek yoktur. Spor yapmak, dengeli beslenmek, sağlıklı yaşamak için çoğu zaman yeterlidir. Geleneksel tıp ve alternatif tıp sağlıklı kalabilmek ya da sağlığımıza kavuşmak adına faydalanabileceğimiz imkanlardır. Bunun yanında doktor kontrolünde kullanılan ilaçlar, doğal takviyeler, çeşitli otacı ürünleri kullanarak da sağlık korunabilir ve sürdürülebilir.

Alternatif Tıp Uygulamaları Nelerdir?

Alternatif tıp ya da tamamlayıcı tıp hastalık sebeplerini önlemede, genellikle hasta isteği ile uygulanan, geleneksel ve modern tıp tedavilerinin yanında destekçi olarak uygulanan, bağışıklık sisteminin ve psikolojik durumun güçlenmesi amacıyla tatbik edilen yöntemlerdir. Tamamlayıcı tedavi ile alternatif tedavi arasında da farklılıklar bulunmaktadır. Tamamlayıcı bir tedavi, mevcut kanıta dayalı tıbbi tedavinin yanında kullanılabilme anlamı taşımaktadır ve doktora danışılarak uygulanması önerilmektedir. Alternatif tedavi ise o hastalık için standart olan tıbbi tedavi yerine kullanılır. Alternatif tedavide yapılan çalışmaların bilimsel bir kanıtı yoktur, güvenli olmayabilir ve yan etkileri görülebilir.

Tamamlayıcı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

En bilinen tamamlayıcı tedavi yöntemleri; Akupunktur, Aromaterapi, Refleksoloji yani masaj terapi, fitoterapi yani bitkisel ilaçlar, Sanat terapisi ve Yoga'dır. Mevcut modern tedavi sürecinde oluşabilecek ağrı, bulantı-kusma, halsizlik, stres, ateş basmaları, depresyon gibi yan etkilerle baş etmede yardımcı rol üstelen bu uygulamaları araştırırken bu tedavi yöntemlerini denemiş olumlu ya da olumsuz sonuçlarla karşılaşmış ya da çeşitli yan etkileri olmuş kişilerin yorumlarını ve şikayetlerini gelbaba1.com sitemizde bulabilirsiniz.

Alternatif Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Alternatif tedavilerin yoğun olarak uygulandığı hastalık grupları çeşitli kanser vakalarıdır. Blimsellikten uzak olarak kabul edilen bu yöntemler arasında Amigdalin yani B17 vitamini kullanama, Gerson terapisi yani her gün yaklaşık on kilo sebze ve meyve sıkılarak suyunun içilmesi, köpek balığı kıkırdağı, Homeopati, ozon terapi, eşek, deve sütü, çeşitli meyveler ve antioksidanlar.

Bağışıklık Sistemi Güçlendiren Takviyeler

Günlük yaşantımızda hastalıklara karşı daha dirençli olmak, halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleri azaltmak için başvurduğumuz çeşitli bağışıklık sistemi güçlendirici ilaçlar ve takviyeler bulunmaktadır. İmmün sistem tüm canlılarda vücudu hastalıklara karşı koruyan savunma sistemidir. Vücut direncini arttıran ve enfeksiyon riskini azaltan vitamin ve mineral takviyeleri ile çeşitli makro ve mikro besinleri temin edebileceğiniz, %100 güvenli alışveriş yapabileceğiniz çeşitli online platformlar sitemde gerçek kullanıcı deneyimleri ile yer almaktadır. Sağlığınızı korumak, desteklemek ve güçlendirmek için kullanmayı düşündüğünüz her türlü vitamin, besin, mineraller ve gıda takviyeleri hakkında yapılmış yorum ve şikayetler gelbaba1.com'da.