Anasayfa gelbaba Kategoriler

Kültür, Sanat & Spor

Başlıca Kültür, Sanat & Spor markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Beşiktaş Jimnastik Kulubü yorumları

Beşiktaş Jimnastik Kulubü

Yorumlar (1)

Pluscanvas yorumları

Pluscanvas

Yorumlar (1)

Akaretler Mustafa Kemal Müzesi yorumları

Akaretler Mustafa Kemal Müzesi

Yorumlar (0)

Akasya Kültür Sanat yorumları

Akasya Kültür Sanat

Yorumlar (0)

Akşehir Gençlik Merkezi yorumları

Akşehir Gençlik Merkezi

Yorumlar (0)

Aktüel Arkeoloji Dergisi yorumları

Aktüel Arkeoloji Dergisi

Yorumlar (0)

Alıcı Saz Evi yorumları

Alıcı Saz Evi

Yorumlar (0)

Anadolu Gençlik Derneği yorumları

Anadolu Gençlik Derneği

Yorumlar (0)

Anadolu Kültürel Girişimcilik yorumları

Anadolu Kültürel Girişimcilik

Yorumlar (0)

Ankara Genç Yıldızlar Basketbol Kulübü yorumları

Ankara Genç Yıldızlar Basketbol Kulübü

Yorumlar (0)

Ankara İhtisas Gençlik Ve Spor Kulübü yorumları

Ankara İhtisas Gençlik Ve Spor Kulübü

Yorumlar (0)

Antalya Halk Eğitim Merkezi yorumları

Antalya Halk Eğitim Merkezi

Yorumlar (0)

Antalya Spor yorumları

Antalya Spor

Yorumlar (0)

Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi yorumları

Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi

Yorumlar (0)

Antalya Teomanpaşa Halk Eğitimi Merkezi yorumları

Antalya Teomanpaşa Halk Eğitimi Merkezi

Yorumlar (0)

Anteporg yorumları

Anteporg

Yorumlar (0)

Antoloji Türkiye yorumları

Antoloji Türkiye

Yorumlar (0)

Arkas Sanat Merkezi yorumları

Arkas Sanat Merkezi

Yorumlar (0)

Artmera Sanat Merkezi yorumları

Artmera Sanat Merkezi

Yorumlar (0)

Asya Dağcılık yorumları

Asya Dağcılık

Yorumlar (0)

Atatürk Araştırma Merkezi yorumları

Atatürk Araştırma Merkezi

Yorumlar (0)

Avrasya Spor Kulübü yorumları

Avrasya Spor Kulübü

Yorumlar (0)

Avrupa Spor Cimnastik yorumları

Avrupa Spor Cimnastik

Yorumlar (0)

Bandırma Sportif Faaliyetler yorumları

Bandırma Sportif Faaliyetler

Yorumlar (0)

Beşiktaş Kültür Merkezi yorumları

Beşiktaş Kültür Merkezi

Yorumlar (0)

Kültür, Sanat ve Spor Hakkında

Kültür, sanat & spor alanında bir takım bilgiler vermeye çalışacağımız bu yazımızın sonunda sitemizde yer alan kültür, sanat ve spor hizmeti veren çeşitli kurumlar hakkında kullanıcıların yaptığı yorumlara göz atmak için sizler de can atacaksınız.
Kültür ve sanat ilişkisi ile başlamak gerekirse, sanat kültürü oluşturan etkenlerden biridir. Bir duygunun, tasarımın ya da niteliğin belli yöntemler ile aktarılması ya da yaratılmasına sanat denmektedir. Sanat ve sanatçının en çok ihtiyacı olan şey özgürlüktür. Çünkü sanatın ve sanatçının gelişimi için özgür bir ortam her şeyden daha çok gereklidir. Marifet iltifata tabidir sözünden yola çıkarak bir sanatçının gıdasının takdir ve ilgi görmek ve alkışlanmak olduğunu belirtmek gerekir. Bir diğer bakış açısıyla da sanat kültürün bir ürünü olarak görülmektedir. Kültürdeki değer yargıları, yasal düzenlemeler, toplumu yönetenlerin tutumları yanı sıra toplumun bilgi ve kültür düzeyi de sanatçıyı destekleyebilecek yetkinlikte olması gerekmektedir. Toplumun sanata olan ilgili, sanat konusundaki bilgisi ve sanat dallarını takibi sanatın yaygınlaşmasında en önemli etkendir. Sanat kültürün en önemli öğesi olabilir fakat kültürü de tanıtan, temsil eden ve yaygınlaştıran sanattır. Sanat ile kültürün kendine has özellikleri nesiller boyunca taşınmaktadır. Mimari alanda yapılan sanat eserleri, şiir, resim, müzik, heykel, roman, sinema, tiyatro gibi çeşitli sanat dalları ile toplum kültürleri gelecek kuşaklara aktarılabilmektedir.
Sanat ve kültür kadar spor faaliyetleri ve organizasyonları da toplum davranışlarını etkileyen, gerek mental gerek fiziksel gelişim için çok önemli olan bir konudur. Kültüre bağlı nesiller boyu gelen spor aktiviteleri kadar modern dünyanın getirdiği spor çeşitleri ve uluslararası organizasyonlar da spor ve sporcu gelişiminde etkilidir. Milyonlarca taraftarı olan futbol kulüplerinin toplum üzerindeki etkilerini gözlemlemek zor olmasa gerek. Profesyonel sporcular yetiştirmede büyük spor kulüpleri kadar amatör yapılar da doğrudan katkı sunmaktadır. Günümüz dünyasında ülkelerin yetiştirdikleri profesyonel sporcular uluslararası şöhretleri, pek çok kişiyi özellikle genç sporculara örnek olmaları, toplumun her kesimine ilham vermeleri açısından oldukça önemli bir değer oluşturmaktadır. Bireysel ya da takım halinde, yapılan her türlü spor aktivitesi hem kişilerin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sunmaktadır, hem de rekabete dayalı müsabakalar ile heyecan ve eğlence imkanı sunmaktadır. Kendine has kuralları ve oynanış biçimleri ile tüm profesyonel spor dalları, sporcularına asgari bir disiplin ve çalışkanlığı aşılamaktadır.

Kültür, Sanat ve Spor Organizasyonları

Bu alanlarda gerçekleşen konserler, gösterimler, bienal, spor müsabakaları gibi insanların ilgisini çeken ve katılım gösterdikleri tüm organizasyonlar hakkında yapılmış değerlendirmeleri, yorum ve şikayetleri gelbaba1.com web sitesinde bulabilirsiniz. Çeşitli amatör ya da profesyonel spor kulüpleri hakkındaki yorum ve düşüncelerinizi de gelbaba1.com aracılığı ile çok geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Kültür, sanat ve spor kategorilerinde yer alan başlıkları görebilir, bu kuruluşlar hakkında her içeriği kısa bir gelbaba1.com üyelik işlemi ile takip edebilir, katkıda bulunabilirsiniz.