Anasayfa gelbaba Kategoriler

Okullar ve Kurslar

Başlıca Okullar ve Kurslar markaları hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetlerine göz atın, kullanıcı deneyimlerinden yararlanın.

Okulistik yorumları

Okulistik

Yorumlar (5)

Bilişim Eğitim Merkezi yorumları

Bilişim Eğitim Merkezi

Yorumlar (2)

Semerkand Kültür Merkezi yorumları

Semerkand Kültür Merkezi

Yorumlar (1)

100. Yıl Barış Ortaokulu yorumları

100. Yıl Barış Ortaokulu

Yorumlar (0)

100. Yıl Gazi İlkokulu yorumları

100. Yıl Gazi İlkokulu

Yorumlar (0)

125.Yıl Ortaokulu (Tekirdağ) yorumları

125.Yıl Ortaokulu (Tekirdağ)

Yorumlar (0)

15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu (Viranşehir) yorumları

15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu (Viranşehir)

Yorumlar (0)

15 Temmuz Şehit Ramazan Konuş İmam Hatip Ortaokulu yorumları

15 Temmuz Şehit Ramazan Konuş İmam Hatip Ortaokulu

Yorumlar (0)

23 Nisan Kaptanoğlu İlkokulu yorumları

23 Nisan Kaptanoğlu İlkokulu

Yorumlar (0)

23 Nisan Ortaokulu yorumları

23 Nisan Ortaokulu

Yorumlar (0)

23 Temmuz İlköğretim Okulu yorumları

23 Temmuz İlköğretim Okulu

Yorumlar (0)

2B Eğitim Kurumları yorumları

2B Eğitim Kurumları

Yorumlar (0)

30 Ekim Toplu Konutlar İdaresi İlkokulu yorumları

30 Ekim Toplu Konutlar İdaresi İlkokulu

Yorumlar (0)

4 Kıta Uluslararası Eğitim yorumları

4 Kıta Uluslararası Eğitim

Yorumlar (0)

4 Murat İlkokulu (Üsküdar) yorumları

4 Murat İlkokulu (Üsküdar)

Yorumlar (0)

4T Akademi yorumları

4T Akademi

Yorumlar (0)

50. Yıl Ortaokulu (Tekirdağ) yorumları

50. Yıl Ortaokulu (Tekirdağ)

Yorumlar (0)

50.Yıl Dedeman İmam Hatip Ortaokulu yorumları

50.Yıl Dedeman İmam Hatip Ortaokulu

Yorumlar (0)

60.Yıl Sarıgazi İmamhatip Ortaokulu yorumları

60.Yıl Sarıgazi İmamhatip Ortaokulu

Yorumlar (0)

75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu (Ordu) yorumları

75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu (Ordu)

Yorumlar (0)

A Kadro Eğitim Kurumları yorumları

A Kadro Eğitim Kurumları

Yorumlar (0)

Ab Proje Akademisi (Adnan Kanarlı) yorumları

Ab Proje Akademisi (Adnan Kanarlı)

Yorumlar (0)

Abdi İbrahim Ortaokulu yorumları

Abdi İbrahim Ortaokulu

Yorumlar (0)

Abdulhakim Arvasi Orta Okulu yorumları

Abdulhakim Arvasi Orta Okulu

Yorumlar (0)

Abdülhamid Han Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları

Abdülhamid Han Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Yorumlar (0)

Okullar ve Kurslar Hakkında

Okul ya da kurs denilince akla çocukluk, ergenlik ve ilk yetişkinlik çağları gelir. Fakat öğrenme eylemi süresiz ve sınırsızdır. Bir mesleğiniz olsa dahi ikinci üniversitenizi okuyabilir, emekli olduktan sonra keman kursuna başlayabilirsiniz. Öğrenme süreci bizler ölünceye kadar devam edecektir. Kabaca tarif etmek gerekirse okullar okuma yazma öğretiminden başlayıp azami ölçüde bilim ve sanat teferruatı aktarmak için çeşitli aşamalarda topluca öğretim yapılan kurumlardır. Fakat okulların tek amacı bilimsel ve sanatsal verileri aktarmak ile beraber, manen ve ruhen bilinçli ve farkındalık sahibi bireyler yetiştirmek olmalıdır. Öğretmenler öğrencilere örnek olmalı; onlara yardımseverliği, dürüstlüğü öğretmelidir. Daha iyi bir insan olmaya çalışmak da en az entelektüel birikim kadar önemlidir. Kültür, sanat, siyaset kaynaklı bilgilere de muhtelif zamanlarda yer verilir. Yani okullardaki temel amacın zihinsel, bedensel ve ahlaki açıdan gelişim sağlamak olduğunu söyleyebiliriz. Bazen toplu, bazen de bireysel olarak eğitim verilir. Kurslar ise okullardan farklı olarak daha keyfidir. İsteğe bağlı olarak katıldığımız, bilgi ve beceri kazandırmak için yapılan kısa süreli öğretimlere kurs diyebiliriz.

Okul ve Kurs Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şüphesiz herkes en kaliteli eğitimi tercih etmek ister. Okulun ya da kurs yerinin fiziki şartları önemlidir. Bu eğitim tesislerinin evimize olan yakınlığı da dikkate alınmalıdır. Böylece zamandan tasarruf edebilir. Farklı amaçlara hizmet eden alanlar da önemli ama bu alanların aktif olarak kullanılıyor olması daha da önemli. Bu konuda da öğretmenler ve yönetim devreye girmeli. Teknik açıdan donanımlı eğitmenlerin aynı zamanda çocuklarla ilişki geliştirmeli ve bağ kurabilmelidir. Çocukları eğitecek kişilerin pedagojik bilgi birikimi veya bu alanda almış olduğu eğitimler muhakkak önem taşır. Bilhassa çocuklar, çevresini örnek almaya yatkın oldukları için, eğitimcilere de ebeveynler kadar iş düşüyor. Örneğin, bir matematik öğretmeninin yalnızca matematik alanında uzmanlaşması yetmez; ayrıca öğrencilerine değer veren, onları dinleyen bir eğitmen olması beklenmektedir. Okul ve kursları, derslerde kullanılan materyaller üzerinden de değerlendirmek gerekir. Ders içi materyallerin sorunsuz çalışması ve materyallerin sayısının yeterli olması da önem taşır. Çoğu insana göre, en az iki yıl deneyimli kurumlar dikkate alınmalı. Fakat yeni açılmış kurumlara da şans vermekte fayda var. Eğitimcilerin uzmanlık alanlarını belgeleyebilmesi de bir başka detay. Görüştüğünüz kuruma gerekli belgeleri görmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Zorunlu eğitimler dışında, alacağınız eğitimlerin müfredatının ihtiyaçlarınız ile örtüşmesine önem verin. Alacağınız eğitimi nerede kullanacağınızı ve neden aldığınızı göz önünde bulundurun. Odaklanmak için sessiz bir ortama ihtiyaç duyacaksanız, tercih edeceğiniz kurumun lokasyonuna ayrıca dikkat edin. Derslikler konforlu olmalı, dikkat dağıtacak ögelerden arınmış olmalıdır. Ayrıca, bir kurumun pahalı olması iyi bir kurum olmasıyla paralel olmayabilir, bu sizi yanıltmasın.

Gelbaba1.com Müşteri Yorum Ve Puanlamaları

Bir okul veya kursa karar verirken belki de en önemli detay, kullanıcı yorumlarıdır. Daha önce eğitim alan bireylerin yorumları sizlere en sağlıklı bilgiyi iletebilirler. İmkanınız varsa, kayıt olmak istediğiniz kurumda eğitim almış kişilerle irtibata geçin. Güvendiğiniz kimselerce bu kurumlara referans olacak kişi veya kurumlar var ise, göz önünde bulundurun. Unutmayın ki, okullar bireylerin hayatlarını idame ettirmek için elzem olan bilgileri veren kurumlardır. Bilginin yanında sosyal etkinliklerin de uygulandığı bu kurumlar, bilim ve teknolojinin temel taşıdır. Gelbaba ekibi olarak, sizler için gerçek kullanıcı yorumlarını derleyip sizinle paylaşır. Sizlerin de değerli yorumları, bir başka öğrenci veya kursiyere yol gösterecektir. Olumlu veya olumsuz tüm görüşlerinizi bekliyoruz. Bilişim Eğitim Merkezi, Abdi İbrahim Ortaokulu, Acet Sürücü Kursu, Akademi İnnova, Akkent Anadolu Lisesi, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, Bahçeşehir Koleji, Basamak Anaokulu, Beykoz Üniversitesi, Zirve Akademi ve onlarca okulun ve kurs hakkında görüş bildirebilirsiniz.